Opettajat

Tuija Fagerlund englanti, saksa, ranska+358 50 339 1096tuifage@utu.fi
Satu Grönman tekstiilityö+358 29 450 3540sjhaan@utu.fi
Riikka Kalliola 5A+358 50 339 1292riikka.kalliola@utu.fi
Inka-Riina Kaunisvirta 3b, erityisopetus+358 50 338 3625inka-riina.kaunisvirta@utu.fi
Mia Koivuniemi 9b, biologia, maantieto, yhteiskuntaoppi+358 50 339 1295mimkoi@utu.fi
Outi Kokkonen 2b, historia+358 50 463 0432outkok@utu.fi
Heidi Lehtonen 6a, kuvataide+358 50 502 8126heidi.m.lehtonen@utu.fi
Leena Lehtonen matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka+358 50 409 6977leena.k.lehtonen@utu.fi
Sarita Martikainen 7a, kotitalous, terveystieto+358 50 466 1737sarita.martikainen@utu.fi
Riikka Nieminen musiikki+358 50 407 5118riikka.m.nieminen@utu.fi

Eeva-Maija Niinistö 1b, uskonto, ET+358 50 339 1342eevnii@utu.fi
Heidi Nordvall 9a, liikunta, terveystieto+358 50 343 9185hmnord@utu.fi
Elisa Nurmi 4a, liikunta+358 50 338 9230elisa.nurmi@utu.fi
Kalle Nyberg uskonto, historia, ET, vararehtori+358 50 350 7300kaanyb@utu.fi
Joona Peltonen 5b, liikunta+358 50 431 4475joeepe@utu.fi
Elina Perälä 7b, matematiikka, fysiikka, kemia+358 50 339 1364eliper@utu.fi
Kristiina Pärkö virkavapaa kevät -20
erityisopetus luokat 7-9
Maarit Rainio ruotsi, englanti+358 50 431 1248maarit.rainio@utu.fi
Maria Raivo äidinkieli+358 50 401 6906maria.raivo@utu.fi
Iida Reiman 8b, englanti+358 50 339 1364imreim@utu.fi

Ulla Rohiola 1a+358 50 512 7376ulrohi@utu.fi
Tuija Saarivirta erityiopetus luokat 1-6+358 50 542 5038tuisaa@utu.fi
Marja Tervaselkä-Jalonen tekstiilityö+358 50 462 9508mateja@utu.fi
Merja Toivanen 4b, musiikki, kuvataide+358 50 408 1629mesupi@utu.fi
Atso Tulosmaa tekninen työ, OPO+358 40 147 4686atso.tulosmaa@utu.fi
Ville Turunen 6b, tekninen työ+358 50 435 5128ville.turunen@utu.fi
Kirsi Urmson 2a+358 50 324 1529kirurm@utu.fi
Tanja Uskali ilmaisutaito, suomi toisena kielenä+358 50 338 4279tanja.a.uskali@utu.fi
Paula Äimälä 3a+358 50 330 8648paula.aimala@utu.fi
Kaisu Viertonen Laaja-alainen erityisopetus+358 40 147 4692kknorg@utu.fi