Ystävänpäivän työhyvinvointia TSE exellä

TSE exe aloitti viime vuonna ystävänpäiväperinteensä kutsumalla ystäviään viettämään yhteistä iltapäivähetkeä ja valitsemalla vuoden ystävän. Hyvinvoiva työyhteisö on myös yksi Turun yliopiston strategian 2016-20120 pääteemoista. Me TSE exessä halusimme tänäkin ystävänpäivänä muistuttaa siitä, miten tärkeää on ystävyys, luottamus ja hyvä ilmapiiri työyhteisössä – vietät kuitenkin työkavereidesi kanssa suurimman osan hereilläoloajastasi.

Myös tänä vuonna tiimin ystävänpäivä pukeutuminen oli hyvinkin pinkkiä!

Ulla Heinonen
Kerttu Autio
Hannele Järvenpää & Sari Hermansson

 

 

 

 

 

 

 

Tiina Ruohisto
Vuoden ystävä tunnustuksen sai tilapalvelumestari Jukka Malmi

  

Ensimmäistä kertaa haluttiin palkita myös vuoden yhteistyökumppani ja tämä kunniakirja ojennettiin kahvila- ja ravintolapalveluja tuottavalle Amicalle.

 

Ystävänpäiväjuhlaan kuului tunnustusten jaon lisäksi ystäväjumppaa ja rentoutusharjoituksia. 

Jumpan loppurentoutus Kati Kekäläisen johdolla

 

Tervetuloa mukaan ensi vuonna!

TSE EXE uudistuu 1.6.2026 alkaen

TSE EXE siirtyy osaksi UTU Excellence Oy:tä 1.6.2026 alkaen. UTU Excellence Oy on Turun yliopiston omistama yhtiö.

Muutoksen myötä TSE EXEn viestintään ja visuaaliseen ilmeeseen tulee vaiheittaisia muutoksia vuoden 2026 aikana. TSE EXE muuttaa kesän aikana myös uusiin Turun yliopiston tiloihin.

TSE EXEn toiminnan ydin säilyy ennallaan. Johtamiskoulutusohjelmat, asiantuntijapalvelut sekä yritysten ja Turun yliopiston välinen yhteistyö jatkuvat vahvana myös tulevaisuudessa.