Perusopetuksen opettajat

Kati Aavikko Luokanopettajakati.aavikko@utu.fi+358 50 3297721
Petri Ahokas Luokanopettajapetri.henrik.ahokas@utu.fi+358 50 5978309
Katrine Arbøl-Lilleberg Luokanopettajakarbli@utu.fi+358 29 4503236
Eveliina Artama Luokanopettajaneleht@utu.fi+358 50 3133848
Anu Bilbao Teacher, Turku International Schoolanu.bilbao@utu.fi+358 29 4503231
Leena Casagrande Aineenopettaja, englantileena.casagrande@utu.fi+358 29 4503270
Mari Eroma Aineenopettaja, liikunta, terveystietomarero@utu.fi+358 46 9224269
Daut Gerxhalija Omakielinen ohjaus, albanian kielidaut.gerxhalija@utu.fi+358 50 3297838
Eevastiina Haavisto Aineenopettaja, matematiikka, kemiaeeheha@utu.fi+358 50 4335771
Noor Hadi Erityisopettaja, laaja-alainenmohano@utu.fi+358 50 3411300
Steven Hall Aineenopettaja, englanti, taloustietosteven.hall@utu.fi+358 45 6390602
Mari Hanski Aineenopettaja, fysiikka ja kemia
mari.hanski@utu.fi
Adele Harju-Palviainen Teacher, Turku International Schooladele.harju@utu.fi

Virkavapaalla

Elias Heikkonen Aineenopettaja, äidinkielioeheik@utu.fi
Marjo Helminen Aineenopettaja, suomen kielimalepp@utu.fi
Mervi Hiilovaara-Teijo Aineenopettaja, biologia, maantieto ja terveystietomervi.hiilovaara-teijo@utu.fi+358 50 5293892
Viveca Himberg-Rintanen Aineenopettaja, biologia ja maantietoviveca.himberg-rintanen@utu.fi+358 50 3297962
Terhi Hovi Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka ja kemiaterhi.hovi@utu.fi+358 29 4502408
Topi Hurtig Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiatjhurt@utu.fi+358 504308178
Nina Högerman Erityisopettajanmlhog@utu.fi
Sini Ilvonen Aineenopettaja, biologia, maantieto ja terveystietosini.ilvonen@utu.fi+358 44 5023341
Abdisalam Abdi Ismail Aineenopettaja, uskontoabdisalam.ismail@utu.fi+358 29 4503277
Katja Jokila Erityisopettajakatja.jokila@utu.fi+358 40 1820872
Muusa Jyrkinen Luokanopettajammjyrk@utu.fi+358 50 5221204
Susan Jäntti Erityisopettajasusan.jantti@utu.fi+358 50 4557091
Aki Järvinen Aineenopettaja, matematiikkaapjarv@utu.fi+358 50 3662884
Markus Järvinen Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppimarkus.jarvinen@utu.fi+358 40 5779954
Ulla Kamila Aineenopettaja, ruotsiulla.kamila@utu.fi+358 50 3297643
Hanna Kankare Aineenopettaja, espanjahaleka@utu.fi
Päivi Karhu Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiapakajo@utu.fi+358 50 3547125
Pekka Karjalainen Aineenopettaja, uskonto, elämänkatsomustieto, filosofiapekarj@utu.fi+358 46 9211959

Virkavapaalla

Rauni Kaskenviita Aineenopettaja, suomen kielirauni.kaskenviita@utu.fi+358 50 3297724
Samran Khezri Omankielinen opetussamran.khezri@utu.fi+358 50 3296930
Maiju Kinos Aineenopettaja, ruotsimatule@utu.fi

Virkavapaalla

Kati Koota Teacher, Turku International Schoolkati.koota@utu.fi+358 50 5146747
Maria Korpela Aineenopettaja, äidinkielimaekorp@utu.fi
Muusa Koskikala Luokanopettajamuusa.koskikala@utu.fi+358 50 3297431
Saara Kumpulainen Aineenopettaja, käsityösaara.kumpulainen@utu.fi+358 29 4503286
Juha Kurola Luokan- ja aineenopettaja, historiajuha.kurola@utu.fi
Anu Laaksonen Luokanopettajaanu.laaksonen@utu.fi+358 50 5690800
Beata Lafond Aineenopettaja, S2bealaf@utu.fi+358 44 0197929
Reima Laine Aineenopettaja, matematiikka ja kemiareima.laine@utu.fi+358 50 3711275
Pekka Lamberg Erityisopettajapekka.lamberg@utu.fi+358 29 4502431
Pirjo Lammila-Räisänen Luokanopettajapirjo.lammila-raisanen@utu.fi+358 29 4503289
Pauliina Lapinniemi Aineenopettaja, ruotsi ja saksapauliina.lapinniemi@utu.fi+358 50 5636057
Hanna Lehtilä Aineenopettaja, kuvataidehanna.lehtila@utu.fi+358 50 4421667
Dora Lehtinen Aineenopettaja, ruotsi, englantidoelle@utu.fi+358 50 5628925
Samuli Lindvall Opinto-ohjaaja
(luokat 7-9)
samuli.lindvall@utu.fi+358 44 3477249
Pia Lintunen Aineenopettaja, ranska ja englantipimali@utu.fi+358 50 3361331
Annukka Muuri Luokanopetusannukka.muuri@utu.fi+358 50 3296596
Minna Myrsky-Nyberg Luokanopettajaminna.myrsky-nyberg@utu.fi+358 50 3297535
Krista Mäkinen Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiakrista.makinen@utu.fi
Susanna Mäkinen Aineenopettaja, musiikkimasusm@utu.fi+358 44 5392723
Susanna Nera Aineenopettaja, suomen kieli ja draamasusanna.nera@utu.fi+358 50 4067602
Tuija Niemi Vararehtori, perusopetus luokat 1-6
Aineenopettaja, englanti
tuija.niemi@utu.fi+358 50 3670336
Pasi Nurmi Aineenopettaja, käsityöpasi.tapani.nurmi@utu.fi+358 50 3297108
Noora Näsänen Aineenopettaja, kotitalous ja englantinoora.nasanen@utu.fi
Tomi Oravala Aineenopettaja, musiikkitomi.oravala@utu.fi+358 50 3297671
Miina Orell Erityisopettajamiina.orell@utu.fi

Virkavapaalla

Anne Osmo Aineenopettaja, ruotsianne.osmo@utu.fi+358 50 4393080
Lisa Paavilainen Special Education Teacher, Turku International Schoollcpaav@utu.fi+358 50 4314573
Pekka Parkkinen Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiapekka.parkkinen@utu.fi+358 50 3707325
Katri Parviainen Luokanopettaja
Opetusharjoittelun koordinaattori, luokanopettajakoulutus
katri.parviainen@utu.fi+358 50 3461906
Mikko Peltonen Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka ja tiedonteoriamialpe@utu.fi+358 40 506 5115
Johanna Raevuori Aineenopettaja, psykologia, uskonto ja tiedonteoriajehant@utu.fi+358 50 3296736
Linda Raiko Aineenopettaja, ruotsiligura@utu.fi+358 40 7387090
Mona Reku Luokanopettajamona.reku@utu.fi+358 40 1592757
Tarja Ruohonen Vararehtori, perusopetus luokat 7-9
Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä
tarja.ruohonen@utu.fi+358 40 715 8650
Pessi Salmela Aineenopettaja,
tekninen työ
pessi.salmela@utu.fi
Salmi Lotta Teacher, Turku International schoollmsalm@utu.fi+358 29 4504185
Jenna Salminen Aineenopettaja, englantijmjsal@utu.fi+358 40 5426838
Kirsi Salokangas Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuuskirsi.salokangas@utu.fi+358 50 3231639
Katri Sarlund Aineenopettaja, biologia ja maantiedekatri.sarlund@utu.fi+358 50 5442683
Klaus Sellman Aineenopettaja, liikunta ja terveystietoklaus.sellman@utu.fi+358 50 3297800
Raimo Sihvonen Luokanopettajaraimo.sihvonen@utu.fi+358 50 4096830
Salla Sissonen Aineenopettaja, englantisatusis@utu.fi+358 50 4904078
Marjukka Skantsi Luokanopettajamarjukka.skantsi@utu.fi+358 50 4637804
Jari Sorvari Luokan- ja aineenopettaja, liikuntajari.sorvari@utu.fi+358 40 1797515
Tuire Suvitie Teacher, Turku International Schooltemuot@utu.fi+358 29 4503276
Katri Takko Luokanopettajakatri.takko@utu.fi+358 50 3029428
Marjo Talvi Aineenopettaja, ruotsimarjo.talvi@utu.fi+358 50 3106148
Riikka Teirola Aineenopettaja, matematiikka ja tietotekniikkariikka.teirola@utu.fi+358 46 9216422
Anne Tiikkala Aineenopettaja, käsityö
TutKoKe-koordinaattori
anne.tiikkala@utu.fi+358 50 5644840
Petri Tiitta Koulupsykologi
(virkavapaalla)
petri.tiitta@utu.fi
Maaria Tringham Aineenopettaja, maantieto, biologia, terveystietomaaria.tringham@utu.fi+358 505649627
Hanna Tähtinen Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenähmhedb@utu.fi+358 44 0224866
Jukka Valtanen Opinto-ohjaaja lukiojukka.valtanen@utu.fi+358 50 566 0932
Anu Waltari-Grundström Lukion vs. rehtori
Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppi
CAS-koordinaattori
anuwal@utu.fi+358 50 3513135
Marianna Vanhatalo Aineenopettaja, fysiikka ja kemia
IB-koordinaattori
marianna.vanhatalo@utu.fi+358 40 5773395
Greg Ward Teacher, Turku International Schoolgreg.ward@utu.fi+358 40 3566091
Eija Vares-Salonen Luokanopettajaeija.vares-salonen@utu.fi+358 50 3216392
Pasi Varjus Luokanopettaja, draamapasi.varjus@utu.fi+358 50 3297278
Katrina Vartiainen Lukion rehtori, pois töistä 1.4.2022 astikatrina.vartiainen@utu.fi+358 400 831 009

Lukion  rehtorin tehtäviä hoitaa Anu Waltari-Grundström

Minna Viiniemi Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppiminna.viiniemi@utu.fi+358 29 4503506
Heidi Viljamaa Aineenopettaja, englanti, ranskaheankav@utu.fi+358 50 3297574
Juha Vänttinen Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppi
TutKoKe-koordinaattori
TutKoKe-työryhmän puheenjohtaja
juha.vanttinen@utu.fi+358 50 3297583
Ulla-Riikka Ylitalo Teacher, Turku International Schoolurmyli@utu.fi