Perusopetuksen opettajat

Kati Aavikko Luokanopettajakati.aavikko@utu.fi
Petri Ahokas Luokanopettajapetri.henrik.ahokas@utu.fi
Timo Ahonen Luokanopettajatimo.ahonen@utu.fi
Anu Bilbao Teacher, Turku International Schoolanu.bilbao@utu.fi
Maria Broholm Aineenopettaja, englantimaria.broholm@utu.fi

Virkavapaalla

Leena Casagrande Aineenopettaja, englantileena.casagrande@utu.fi
Sara Eeva Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuussara.eeva@utu.fi+358 50 5289830
Mari Eroma Aineenopettaja, liikunta, terveystietomarero@utu.fi+358 46 9224269
Daut Gerxhalija Omakielinen ohjaus, albanian kielidaut.gerxhalija@utu.fi
Eevastiina Haavisto Aineenopettaja, matematiikkaeeheha@utu.fi+358 50 4335771
Steven Hall Aineenopettaja, englanti, taloustietosteven.hall@utu.fi+358 45 6390602
Mari Hanski Aineenopettaja, fysiikka ja kemia
mari.hanski@utu.fi
Adele Harju Teacher, Turku International Schooladele.harju@utu.fi
Elias Heikkonen Aineenopettaja, äidinkielioeheik@utu.fi

Virkavapaalla

Marjo Helminen Aineenopettaja, suomen kielimarjo.leppaniemi@utu.fi

Virkavapaalla

Mervi Hiilovaara-Teijo Aineenopettaja, biologia, maantieto ja terveystietomervi.hiilovaara-teijo@utu.fi+358 50 5293892
Viveca Himberg-Rintanen Aineenopettaja, biologia ja maantietoviveca.himberg-rintanen@utu.fi
Terhi Hovi Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka ja kemiaterhi.hovi@utu.fi
Jaana Hyvärinen Aineenopettaja, uskonto, ET ja psykologiajaana.katriina.hyvarinen@utu.fi+358 50 5327080
Nina Högerman Erityisopettajanmlhog@utu.fi
Sini Ilvonen Aineenopettaja, biologia, maantieto ja terveystietosini.ilvonen[at]utu.fisini.ilvonen@utu.fi+358 44 5023341
Abdisalam Abdi Ismail Aineenopettaja, uskontoabdisalam.ismail@utu.fi
Anu Isotalo Aineenopettaja, psykologia ja tiedonteoriaanu.isotalo@utu.fi

Virkavapaalla

Katja Jokila Erityisopettajakatja.jokila@utu.fi
Anitta Juhala-Jolkkonen Luokanopettaja, taidepainotteinen linjaanijuh@utu.fi
Aki Järvinen Aineenopettaja, matematiikkaapjarv@utu.fi+358 50 3662884
Markus Järvinen Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppimarkus.jarvinen@utu.fi+358 40 5779954
Ulla Kamila Aineenopettaja, ruotsiulla.kamila@utu.fi+358 50 3297643
Hanna Kankare Aineenopettaja, espanjahaleka@utu.fi
Päivi Karhu Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiapakajo@utu.fi+358 50 3547125
Pekka Karjalainen Aineenopettaja, uskonto, elämänkatsomustieto, filosofiapekarj@utu.fi+358 46 9211959
Pälvi Karlsson Teacher, Turku International Schoolpakakar@utu.fi
Rauni Kaskenviita Aineenopettaja, suomen kielirauni.kaskenviita@utu.fi+358 50 3297724
Irmeli Kaustio Aineenopettaja, englantiirmeli.kaustio@utu.fi+358 50 5672792
Samran Khezri Omankielinen opetussamran.khezri@utu.fi
Kati Koota Teacher, Turku International Schoolkati.koota@utu.fi
Maria Korpela Aineenopettaja, äidinkielimaekorp@utu.fi
Saara Kumpulainen Aineenopettaja, käsityösaara.kumpulainen@utu.fi
Juha Kurola Luokan- ja aineenopettaja, historiajuha.kurola@utu.fi
Beata Lafond Aineenopettaja, S2bealaf@utu.fi
Reima Laine Aineenopettaja, matematiikka ja kemiareima.laine@utu.fi+358 50 3711275
Pekka Lamberg Erityisopettajapekka.lamberg@utu.fi
Pirjo Lammila-Räisänen Luokanopettajapirjo.lammila-raisanen@utu.fi
Pauliina Lapinniemi Aineenopettaja, ruotsi ja saksapauliina.lapinniemi@utu.fi
Hanna Lehtilä Aineenopettaja, kuvataidehanna.lehtila@utu.fi+358 50 4421667
Maiju Lehtinen Aineenopettaja, ruotsimatule@utu.fi
Samuli Lindvall Opinto-ohjaaja (luokat 7-9)samuli.lindvall@utu.fi
Pia Lintunen Aineenopettaja, ranska ja englantipimali@utu.fi+358 50 3361331
Minna Myrsky-Nyberg Luokanopettajaminna.myrsky-nyberg@utu.fi
Krista Mäkinen Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiakrista.makinen@utu.fi
Susanna Nera Aineenopettaja, suomen kieli ja draamasusanna.nera@utu.fi+358 50 4067602
Tuija Niemi Vararehtori, perusopetus luokat 1-6
Luokanopettaja
tuija.niemi@utu.fi+358 50 3296596
Noora Nieminen Aineenopettaja, matematiikkanoora.nieminen@utu.fi+358 50 3297408
Eveliina Nikali Aineenopettaja, musiikkieveliina.nikali@utu.fi

Virkavapaalla

Pasi Nurmi Aineenopettaja, käsityöpasi.tapani.nurmi@utu.fi
Noora Näsänen Aineenopettaja, kotitalous ja englantinoora.nasanen@utu.fi
Tomi Oravala Aineenopettaja, musiikkitomi.oravala@utu.fi
Miina Orell Erityisopettajamiina.orell@utu.fi

TutKoKe-työryhmän puheenjohtaja

Anne Osmo Aineenopettaja, ruotsianne.osmo@utu.fi+358 50 4393080
Pekka Parkkinen Aineenopettaja, matematiikka, fysiikka, kemiapekka.parkkinen@utu.fi+358 50 3707325
Katri Parviainen Luokanopettajakatri.parviainen@utu.fi
Johanna Raevuori Aineenopettaja, psykologia, uskonto ja tiedonteoriajehant@utu.fi+358 50 3296736
Helinä Rahman Luokanopettajahelina.rahman@utu.fi
Linda Raiko Aineenopettaja, ruotsiligura@utu.fi+358 40 7387090
Riitta Rajala Aineenopettaja, fysiikka ja kemiariitta.rajala@utu.fi+358 50 5221204
Mona Reku Luokanopettajamona.reku@utu.fi
Tarja Ruohonen Vararehtori, perusopetus luokat 7-9
Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä
tarja.ruohonen@utu.fi+358 40 715 8650
Pessi Salmela Aineenopettaja, tekninen työpessi.salmela@utu.fi
Jenna Salminen Aineenopettaja, englantijmjsal@utu.fi+358 40 5426838
Kirsi Salokangas Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuuskirsi.salokangas@utu.fi+358 50 3231639
Elise Salonen Aineenopettaja, psykologia, uskonto ja tiedonteoriaetsalo@utu.fi+358 41 5023302
Katri Sarlund Aineenopettaja, biologia ja maantiedekatri.sarlund@utu.fi+358 50 5442683
Jaana Seikkula-Leino Luokanopettajajaana.seikkula-leino@utu.fi
Klaus Sellman Aineenopettaja, liikunta ja terveystietoklaus.sellman@utu.fi+358 50 3297800
Raimo Sihvonen Luokanopettajaraimo.sihvonen@utu.fi
Taina Sihvonen Luokanopettajataina.sihvonen@utu.fi
Marjukka Skantsi Luokanopettajamarjukka.skantsi@utu.fi
Jari Sorvari Luokan- ja aineenopettaja, liikuntajari.sorvari@utu.fi
Tuire Suvitie Teacher, Turku International Schooltemuot@utu.fi
Katri Takko Luokanopettajakatri.takko@utu.fi
Marjo Talvi Aineenopettaja, ruotsimarjo.talvi@utu.fi
Riikka Teirola Aineenopettaja, matematiikka ja tietotekniikkariikka.teirola@utu.fi+358 46 9216422
Anne Tiikkala Aineenopettaja, käsityöanne.tiikkala@utu.fi
Petri Tiitta Koulupsykologipetri.tiitta@utu.fi
Hanna Tähtinen äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenähmhedb@utu.fi+358 44 0224866
Jukka Valtanen Opinto-ohjaaja lukiojukka.valtanen@utu.fi+358 50 566 0932
Anu Waltari-Grundström Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppi
anuwal@utu.fi+358 50 3513135

CAS-koordinaattori

Marianna Vanhatalo Aineenopettaja, fysiikka ja kemia
IB-koordinaattori
marianna.vanhatalo@utu.fi+358 40 5773395
Greg Ward Teacher, Turku International Schoolgreg.ward@utu.fi
Eija Vares-Salonen Erityisopettaja, kansainvälinen koulueija.vares-salonen@utu.fi
Pasi Varjus Luokanopettaja, draamapasi.varjus@utu.fi
Katrina Vartiainen Vararehtori, lukio
Aineenopettaja, saksa
katrina.vartiainen@utu.fi+358 400 831 009
Minna Viiniemi Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppiminna.viiniemi@utu.fi
Heidi Viljamaa Aineenopettaja, englanti, ranskaheankav@utu.fi
Juha Vänttinen Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppiuha.vanttinen@utu.fi+358 50 3297583
Ulla-Riikka Ylitalo Teacher, Turku International Schoolurmyli@utu.fi