Yhteystiedot

Postiosoite:
Turun normaalikoulu
Annikanpolku 9
20610 Turku

Käyntiosoite:  
Krööpilänkadun päästä  (F-ovi)

Sijainti Googlen kartalla

Puhelin (yliopiston vaihde):
029 450 5000

Työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@utu.fi   Opettajat ovat parhaiten tavoitettavissa Wilman avulla.

Bussiyhteydet (Föli): Pysäkki 884 Koukkarinkatu, linjat 12, 32, 42, 99. Kävele sitten pysäkiltä Krööpilänkadun päähän. Tai ole kyydissä päätepysäkille asti.

Junayhteys: Normaalikoulua lähin asema on Helsingin suunnasta saavuttaessa Kupittaan asema, josta on n. 4 km Varissuolle, jonka keskellä koulumme sijaitsee. Bussit 32 ja 42 kulkevat aseman editse. Turun pääasemalta koululle on n. 7 km ja torin laidan busseille n.  1,3 km.

Lentokentälle on matkaa  13,5 km, n. 20 min ajomatka.

Rehtorit

Vesa Valkila Johtava rehtori+358 400 523 093
Satu Kekki Perusopetuksen rehtori+358 50 357 8848
Katrina Vartiainen Lukion rehtori+358 400 831 009
Anu Waltari-Grundström Vararehtori, lukio
Aineenopettaja, historia ja yhteiskuntaoppi
CAS-koordinaattori
+358 50 3513135
Mirjam Rasmus Turun kansainvälisen koulun rehtori+ 358 46 9224778
Tuija Niemi Vararehtori, perusopetus luokat 1-6
Aineenopettaja, englanti
+358 50 3670336
Tarja Ruohonen Vararehtori, perusopetus luokat 7-9
Aineenopettaja, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä
+358 40 715 8650

Henkilökunta

Kansliat

Jenny Kari
Toimistosihteeri, perusopetus, oppilasasiat
puh. 050 329 7342
jenny.kari@utu.fi

 

Kati Eteläkoski-Heimo
Toimistosihteeri, perusopetus, oppilasasiat
(virkavapaalla)
kati.etelakoski@utu.fi

 

Satu Rauhala-Zerkout
Toimistosihteeri, perusopetus, henkilöstöasiat
(virkavapaalla)
satu.rauhala-zerkout@utu.fi

 

Saija Teppala
Toimistosihteeri, perusopetus, henkilöstöasiat
puh. 050 349 6617
saija.teppala@utu.fi

 

Anna Elenius
Toimistosihteeri, lukio
lukionkanslia@utu.fi
(anna.elenius@utu.fi)

 

Pia Hilekallio
Toimistosihteeri, talousasiat
puh. 043 822 0275
pia.hilekallio@utu.fi

Opinto-ohjaajat

Samuli Lindvall
opinto-ohjaaja, yläkoulu
puh. 044 347 7249
samuli.lindvall@utu.fi

 

Merituuli Kallio
opinto-ohjaaja, yläkoulu
040 500 0445
merituuli.kallio@utu.fi

 

Jukka Valtanen
opinto-ohjaaja, lukio, IB
puh. 050 566 0932
jukka.valtanen@utu.fi

 

Ilvonen Sini
opinto-ohjaaja, yläkoulu ja lukio
044 502 3341
sini.ilvonen@utu.fi

Terveydenhoitajat, kuraattori, koulupsykologi

Vilma Alcenius
Terveydenhoitaja
Yläaste 7-9 a, b ja d -luokkien oppilaat sekä lukion opiskelijat
puh. 040 149 8500
vilma.alcenius@utu.fi

 

Jaana Huittinen
Terveydenhoitaja
1-6 luokat sekä 7-9 c- ja e -luokat
puh. 040 192 4351
jamhui@utu.fi

 

Lena Savander
School nurse (TIS)
puh. 044 907 3619
lena.savander@utu.fi

 

Jatta Auremaa
Koulukuraattori
puh. 050 592 4685
jatta.auremaa@utu.fi

 

Noora Leminen
Koulupsykologi
puh. 050 477 9196
noora.leminen@utu.fi

Tekniset palvelut, kirjasto

Tekniset palvelut

Arkisin ma – pe klo 8:00 – 21:45
puh. 043 822 0178
Kiireettömissä asioissa voit tehdä palvelupyynnön sähköpostilla tnktepa@utu.fi

Mika Laitinen
Mikrotukihenkilö
puh. 043 822 0176
mika.laitinen@utu.fi

 

Jani Monto
Tilapalvelumestari
puh. 0400 151 244
jani.monto@utu.fi

 

Jukka-Pekka Kujanpää
IT-tukihenkilö
puh. 040 717 1606
jukkuj@utu.fi

 

 

Jouni Mikkola
IT-tukihenkilö
puh. 040 527 7921
joumik@utu.fi

 

Kirjasto

Tomi Aunio
Kirjastosihteeri
puh. 050 563 2673
ttauni@utu.fi

Tutustumisvierailut ja tilojen vuokraus

Jani Monto
Tilapalvelumestari
puh. 0400 151 244
jani.monto@utu.fi

Koulunkäynninohjaajat

Tarja Kilpinen
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu
tkkilp@utu.fi

 

 

Olli Lahti
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu
puh. 050 572 0395
ollilah@utu.fi

 

Marta Mäki
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu TIS
puh. +358 29 450 4790
martmak@utu.fi

 

Helen Sedighi
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu
(virkavapaalla)
puh. 050 529 8052
helen.sedighi@utu.fi

 

Benita Wirth
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu
puh. 050 412 6958
mabewi@utu.fi

 

Eero Pietilä
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu
eejpie@utu.fi

 
 

Fatima Mahamud Mahamed
Koulunkäynninohjaaja, alakoulu
fatima.mahamudmahamed@utu.fi@utu.fi